Devatero pohádek Karla Čapka

Devatero pohádek Karla Čapka

Od 4. května do 4. července 2014 připravilo Vlastivědné muzeum v Olomouci ve spolupráci s Letohrádkem Mitrovských Brno zábavnou interaktivní výstavu Devatero pohádek Karla Čapka určenou především dětem.

Panely s půvabnými ilustracemi Josefa Čapka, krátké pohádky Karla Čapka, prostorové hry a dekorace vás vtáhnou do neopakovatelné atmosféry této vtipné knihy. Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek z roku 1932 patří mezi nejoblíbenější klasické české pohádkové knížky. Hrdiny pohádkových příběhů bratří Čapků jsou nejen typické pohádkové postavy jako vodníci, princezny či loupežníci, ale také doktoři, pošťáci, tuláci, policisté, kočky, psi i ptáci. Řada z těchto pohádkových příběhů se dočkala televizního či filmového zpracování (Velká kočičí pohádka, Velká policejní pohádka, Doktorská pohádka, O princezně solimánské, Lotrando a Zubejda…).

Děti na výstavě čeká více než dvacet úkolů, pro jejichž plnění jsou připravena interaktivní stanoviště a pracovní listy. Mohou si například pohrát v loupežnickém domečku, vyzkoušet kostýmy pohádkových postav, zahrát si na doktora, házet kroužky do vody, zkusit se zorientovat v tuláckém bludišti nebo si vyzkoušet práci s pošťáckou agendou. Ve výtvarné dílně mohou děti porovnat své schopnosti s jedním z nejlepších a nejznámějších českých ilustrátorů Josefem Čapkem. Soutěžní otázky, pozorovací kvízy a hádanky jim dají pocit, že se v Devateru pohádek ocitly doopravdy.

Statistiky návštěvnosti

TOPlist

VMO na sociálních sítích

Mediální partneři
Vlastivědné muzeum
v Olomouci je
příspěvkovou organizací
zřízenou a financovanou
Olomouckým krajem

Olomouc region Card     Rodinné pasy     Senior Pas

Vlastivědné muzeum v Olomouci, nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc
tel. 585 515 111, fax: 585 515 133, e-mail: vmo@vmo.cz, ID datové schránky: ynwiv3i