Tajemná noc v muzeu 2014

Tajemná noc v muzeu 2014 - Indiáni a Doba ledová

Indiánská show/ Giganti doby ledové 27. 6. 2014 od 16.00 hodin

Tato akce probíhá pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje, Ing. Jiřího Rozbořila.

 

Umělecká a produkční agentura Cobrana s.r.o., ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci a za finanční podpory Olomouckého kraje pořádá již čtvrtý ročník této rodinné akce:

TAJEMNÁ NOC V MUZEU 2014,

jejímž letošním tématem jsou Indiáni a Doba ledová.

 

„Jsem velmi rád, že jsem již podruhé mohl převzít záštitu nad touto akcí, která je určena pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Tajemná noc v muzeu je ve své oblasti specifickým počinem a také proto je podporována Olomouckým krajem. Věřím, že všichni hosté, kteří do Vlastivědného muzea v Olomouci na Tajemnou muzejní noc zavítají, si přijdou na své a že ocení originalitu pořadatelů. Přeji všem dětem a jejich rodičům nevšední zážitky,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje, Jiří Rozbořil.

Po velkém úspěchu předešlých let, kdy se akcí zúčastnilo celkem více než 9.000 dětí, rodičů, prarodičů... se opět i letos otevře zdarma pro všechny návštěvníky této tradiční akce Vlastivědné muzeum v Olomouci, a to v pátek 27. 6. 2014 od 16.00 hodin.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavy a stálé expozice muzea (Devatero pohádek Karla Čapka, Příroda Olomouckého kraje, Olomouc – patnáct století města, Galerie Osobností Olomouckého kraje a mnohé další…) a to včetně poslední možnosti zhlédnout exkluzivní výstavu pravěkých zvířat v životní velikosti GIGANTI DOBY LEDOVÉ (výstava končí 29. 6. 2014).

V 17.00 hodin akci zahájí hejtman Olomouckého kraje, Ing. Jiří Rozbořil, společně s ředitelem Vlastivědného muzea v Olomouci, Ing. Břetislavem Holáskem.

„Jsem velice rád, že všech akcí u nás v muzeu, které jsou určené výhradně dětem, se aktivně účastní právě hejtman Olomouckého kraje, Jiří Rozbořil“, podotkl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Ing. Břetislav Holásek.

Nejen pro děti bude připraveno „indiánské odpoledne“ plné soutěží a indiánských disciplín (hod tomahavkem, výroba indiánských čelenek z pravých per, střelba z luku, dětské pow wow…), bude postaveno indiánské týpí s dobovou výbavou, apačští válečníci zatančí pravý bojový tanec a mnohé další…

Samozřejmě nebude chybět ani dětská diskotéka s klauny, tematický flérový jarmark s dílnami, promítání filmu Doba ledová I. a pro ty nejmenší představení Kašpárkovy říše. Pro všechny bude připraveno také bohaté „indiánské občerstvení“ za hudebního doprovodu Kapely Romantica.

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

MgA. Antonín Valenta

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Statistiky návštěvnosti

TOPlist

VMO na sociálních sítích

Mediální partneři
Vlastivědné muzeum
v Olomouci je
příspěvkovou organizací
zřízenou a financovanou
Olomouckým krajem

Olomouc region Card     Rodinné pasy     Senior Pas

Vlastivědné muzeum v Olomouci, nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc
tel. 585 515 111, fax: 585 515 133, e-mail: vmo@vmo.cz, ID datové schránky: ynwiv3i