60 let HC Olomouc

O L O M O U C – HC Olomouc ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci pořádala od 6. května do 30. června 2015 výstavu o historii nejrychlejší kolektivní hry na světě.

Nejen hokejoví fandové se tak mohli pokochat helmami a dresy z šedesátileté historie klubu, starodávnou brankářskou výstrojí, medailemi z extraligy a mezinárodních soutěží či kolekcí unikátních historických fotografií. Exponáty na tuto jedinečnou výstavu zapůjčili jak bývalí a současní hráči hanáckého týmu, tak i četní soukromí sběratelé, kteří se o své cenné kousky chtějí podělit i s ostatními.

„Náš klub je nadšen z toho, že se podařilo tuto výstavu uskutečnit. Rád bych poděkoval za spolupráci nejen Vlastivědnému muzeu, ale také všem sponzorům a jednotlivcům, kteří nám historické předměty poskytli. Doufáme, že si výstavu prohlédlo mnoho spokojených návštěvníků,“ okomentoval akci Mario Cartelli, marketingový manažer HC Olomouc.

„Výstava o historii olomouckého hokeje je již čtvrtým výstavním projektem se sportovní tematikou, na němž Vlastivědné muzeum v Olomouci spolupracuje. Zatím jsme udělali radost fanouškům fotbalu, volejbalu či házené a letos na podzim bychom chtěli potěšit výstavami také příznivce vodních sportů,“ uvedl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek. „Je skvělé, že se nám hokejovou výstavu díky vstřícnosti vedení HC Olomouc podařilo realizovat právě nyní, v době konání Mistrovství světa v ledním hokeji v naší zemi. Troufám si říci, že jde o jediný výstavní projekt svého druhu v rámci ČR, a doufám, že osloví nejen milovníky hokeje z řad dospělých, ale také nadchne pro tento sport děti školou povinné,“ dodal Holásek.

„Jsem velmi rád, že výstava o historii olomouckého hokeje bude ve Vlastivědném muzeu v Olomouci k vidění právě v tuto dobu, kdy se olomoučtí hokejisté udrželi v extralize a budou tak i příští rok bojovat s těmi nejlepšími. Podobné projekty jsou dobré nejen pro samotné zviditelnění olomouckého hokeje, ale jsou také skvělou příležitostí pro mladé nadějné sportovce, kterým třeba výstava může pomoci v rozhodování, jaký sport si vybrat. Věřím, že na prohlídku zavítá velké množství návštěvníků, kteří budou po právu hokejovou výstavou nadšeni,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Aby si výstavu mohlo prohlédnout skutečně široké spektrum návštěvníků, stanovilo na ni muzeum symbolické vstupné 20 Kč pro dospělé návštěvníky, 10 Kč pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory nad 65 let. Kromě toho si o státním svátku 8. května, v rámci Olomoucké muzejní noci 15. května a na Mezinárodní den muzeí 18. května si mohli návštěvníci prohlédnout výstavu 60 let HC Olomouc zcela zdarma.

 

Tomáš Schmiedt, press manažer HC Olomouc             Renáta Fifková, tisková mluvčí VMO

Statistiky návštěvnosti

TOPlist

VMO na sociálních sítích

Mediální partneři
Vlastivědné muzeum
v Olomouci je
příspěvkovou organizací
zřízenou a financovanou
Olomouckým krajem

Olomouc region Card     Rodinné pasy     Senior Pas

Vlastivědné muzeum v Olomouci, nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc
tel. 585 515 111, fax: 585 515 133, e-mail: vmo@vmo.cz, ID datové schránky: ynwiv3i