Petr Staněk/ Hledání

Petr Staněk / Hledání

Výstavu bronzových plastik olomouckého rodáka Petra Staňka hostí od 13. února 2015 Handkeho sál Vlastivědného muzea v Olomouci. Prezentace více než tří desítek objektů, které umělec, jenž žije od roku 1980 v Kolíně nad Rýnem, nejen navrhuje, ale sám také realizuje (odlévá), nese prostý název Hledání.

„‚Najít’ pro mne znamená hledat tu správnou cestu, která určuje náš postoj k životu a k budoucnosti. Cílem mé tvorby, která by měla zrcadlit ono sice existující, ale mnohdy jen načrtnuté, je snaha dát myšlence konkrétní podobu. Do každého z vystavovaných objektů jsem se pokusil promítnout představy a zkušenosti získané v průběhu celého svého života,“ uvedl autor, který v Olomouci vystavuje vůbec poprvé. „Cílem mé tvorby však není přesnost a dokonalost dnešní počítačové éry s její chladnou nadřazeností postrádající ducha,“ uzavřel Staněk.

 

 

Výstava byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 12. února a trvala do 29. března 2015. Otevřena byla od středy do neděle v době od 10 do 17 hodin.Statistiky návštěvnosti

TOPlist

VMO na sociálních sítích

Mediální partneři
Vlastivědné muzeum
v Olomouci je
příspěvkovou organizací
zřízenou a financovanou
Olomouckým krajem

Olomouc region Card     Rodinné pasy     Senior Pas

Vlastivědné muzeum v Olomouci, nám. Republiky 5, 771 73 Olomouc
tel. 585 515 111, fax: 585 515 133, e-mail: vmo@vmo.cz, ID datové schránky: ynwiv3i